פיקוח בנייה

חברת עוז הנדסה מספקת שירותי פיקוח בנייה על ידי צוות מהנדסים מוסמכים ומומחים בתחום הבניין.
החברה מתמחה בניהול ופיקוח פרויקטים בתחום התחדשות עירונית -תמ"א 38/1 חיזוק מבנים, תמ"א 38/2 הריסה ובניה, פרויקטיי פינוי בינוי וכן בפרויקטים פרטיים בתחומי ההנדסה השונים – וילות, עבודות חיזוק ושיפוץ מבנה ועוד.
החברה מלווה את הפרויקט החל משלב הרעיון והתכנון הכולל כתיבת מפרט טכני עשיר, ביצוע מכרז יזמים וקבלנים לפרויקט, מעבר על תוכניות הגשה ואישור תוכניות לביצוע, דרך שלבי הביצוע הכוללים פיקוח הנדסי בשטח תוך ביצוע בדיקות, בקרות ועדכון שוטף ועד שלבי סיום הפרויקט הכוללים את מסירת הפרויקט ושנת הבדק.
צוות החברה מתאפיין בידע ומקצועיות בלתי מתפשרת, אמינות ושקיפות לאורך התהליך והכל תוך שיתוף פעולה מלא עד להשלמת הפרויקט על הצד הטוב ביותר.

שלבי תהליך הפיקוח:

שירותי הפיקוח מטעם חברת עוז הנדסה מבוצעת ב-3 שלבים עיקריים:

01 שלב התכנון והרעיון

 • בשלב הראשוני, תקיים החברה פגישת איפיון בין הלקוח/ות לבין חברת הפיקוח ובראשה מהנדס החברה על מנת לקבל תמונה מלאה של חזון הפרויקט. מטרת השיחה הינה לשפוך אור מידע לגבי תקציב הפרויקט, לוחות הזמנים הדרושים, סטנדרט הבניה ועוד.
 • הפיכת הרעיון לכדי ביצוע. המפקח ילווה את הפרויקט בצמוד לכל אורך התהליך, יבצע כתיבת מפרט טכני עשיר לפרויקט ברזולוציה גבוהה  תוך מתן דגשים לגבי איכות החומרים, זיכויים, שינויים, מחירונים ועוד.
 • בפרויקטים מסוג "התחדשות עירונית, תלווה החברה את בעלי הדירות בשלב בחירת היזם ((במידה וטרם נבחר) על ידי ביצוע "מכרז יזמים". המכרז יכלול 3 יזמים מתאימים אשר יגישו הצעה מפורטת לגבי התמורות לבעלי הדירות בפרויקט. כמו כן, תבצע החברה בדיקת תוכניות הגשה (היתר/גרמושקה) על מנת לאתר כשלים בשלב התכנון וכדי לוודא כי כלך התמורות נמצאות בתוכה. במידה וקיים יזם לפרויקט וכן מפרט טכני, תבצע החברה שכתוב המפרט ומעבר על תוכניות הגשה ללא מכרז יזמים.
 • בפרויקטים פרטיים (וילות/שיפוצים), מבצעת חברת הפיקוח יחד עם הלקוח מכרז בעלי מקצוע. מכרז קבלן ביצוע ומכרז קבלני משנה ככל שיידרשו. במידה והפרויקט דורש בניית תוכניות – תעמיד החברה אדריכל לביצוע אלו אל מול הלקוח ככל שיידרש.

02 שלב הביצוע

 • מינוי מפקח בניה מוסמך לליווי הפרויקט על כל שלבי הביצוע.
 • המפקח, יבקר באתר מספר פעמים בשבוע, יבצע בקרות הנדסיות הכוללות בדיקות הנדסיות, התאמה לתוכניות ומפרט שנחתמו מראש, מעקב אחר בקרות הכוללות תעודות מכון תקנים, יציקות בטון, בדיקות הצפה, תסקירי מנוף, מינוי מנהל מוסמך לאתר, התאמה ללוחות הזמנים ועוד מגוון רחב של בדיקות התקדמות והתאמה.
 • עדכונים שוטפים – אחת לשבוע, יפיק המפקח דו"ח התקדמות מפורט הכולל את ממצאי הביקורים באתר, תמונות, פערים וקצב התקדמות.

03 שלב המסירה ושנת הבדק

סיום הפרויקט ילווה על ידי המפקח בפרוטוקול מסירה ראשוני ופרוטוקול מסירה (קבלת מפתח). המפקח יפיק דו"ח ליקויים מלא ("בדק בית") הכולל איתור ליקויים שאינם נראים לעין בלתי מקצועית תוך שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם. הדו"ח בעל תוקף משפטי יועבר לקבלן להמשך טיפול. חברת עוז הנדסה תמשיך ללוות את הלקוח/ות לאורך שנת הבדק עד השלמת הפרויקט על הצד הטוב ביותר.

פיקוח וניהול פרויקטים בבנייה:

במסגרת השירות, תנהל חברת הפיקוח ובראשה המפקח בשטח, ניהול ובקרה מלאה על כל הפן ההנדסי של הפרויקט. הייעוץ כולל ליווי בשלב התוכניות האדריכליות, הגדרת המפרט הטכני, ייעוץ בתהליך מכרז היזמים ובחירת הקבלן המבצע, פיקוח הנדסי מקצועי על איכות ביצוע העבודה, תיאום בין כל בעלי המקצוע והקבלנים המקצועיים, הנחייה וניהול של קבלני הביצוע ודיווח שבועי על התקדמות הפרויקט בשקיפות מלאה ובאופן שוטף.

לאורך הפרויקט, יבצע הפקח בקרה מלאה על כלל הנושאים ויעביר עדכונים שוטפים הכוללים את ההתקדמות באתר תוך התאמה להתחייבויות שסוכמו מראש אל מול הקבלן. המפקח יעביר באופן שוטף דו"ח התקדמות שבועי המפרט את ממצאי הבדיקות בשטח של אותו שבוע ובכלל.

הדו"ח ישלח לנציגות הדיירים, לעו"ד המלווה את הפרויקט, וכמובן לקבלן המבצע.
 • פרויקטים של התחדשות עירונית – תמ"א 38 – הדו"ח ישלח גם ליזם הפרויקט.
 • בפרויקט ליווי פרטי – הדו"ח ישלח ללקוח, לעו"ד, לקבלן הראשי ולקבלני המשנה השונים.
עם סיום תהליך הבנייה והשלמת הפרויקט, תבצע החברה ליווי המסירה כולל הפקת דוחות בדק בית לאיתור ליקויי בנייה בעזרת ציוד טכנולוגי ייעודי מתקדם, בסיומו מופקת חוות דעת מקצועית החתומה על ידי מהנדס מוסמך ומהווה מסמך בעל תוקף משפטי.
חברת עוז הנדסה ממליצה להתחיל את הפיקוח על הבנייה כבר בשלבים הראשונים ביותר של תכנון הפרויקט. נוכחות של מפקח בנייה מקצועי כבר בשלב זה יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף בתהליך ותשמור על האינטרס שלכם בצורה הנכונה ביותר. מפקח בנייה מקצועי מחזיק בידע מקצועי רב, ניסיון של שנים וגם בקשרים בענף הבנייה, שמסייעים לכם לבחור יזם/קבלן מבצע אמין ומקצועי המתאים לצרכי הבנייה שלכם, לנהל משא ומתן חכם מול קבלני הביצוע השונים, ולהבטיח כי הבנייה תתבצע באיכות הגבוהה ביותר.

פיקוח בנייה - למה ומתי נדרש ?

תהליך של פרוייקט בניה מחייב בליווי של גורם מוסמך. הלקוח המצוי אינו בעל ידע וכישורים מתאימים לבדיקת טיב ואיכות העבודה, התאמה לתקנים, תשומת לב לנושאים חשובים ועוד ולכן חשוב שיעזר בגורם מקצועי.
היעדר מפקח בנייה, גורר כמעט תמיד ליקויים אשר מתגלים בעתיד הלא רחוק וגורמים להוצאות כספיות גדולות, עוגמת נפש ואף פגיעה בבריאות ובאיכות החיים.
כמו כן, גם בשלבי התכנון חשוב שתבוצע בקרה וליווי של גורם מקצוע, היעדר מפרט טכני ברזולוציה גבוהה לדוגמא, עלול לגרור סימני שאלה וויכוחים לגבי סוג החומרים הנדרשים, תמחור שינויים ותוספות בסיסיות ולא פעם מוצא עצמו הלקוח מוציא הון תועפות על שינויים אלו. מפקח בניה מנוסה יטפל בכל אלו עוד בשלב המקדים ויחסוך אי התאמות מסוג זה.

זכרו – לא יוצאים לפרויקט ללא מפקח בנייה מוסמך.

גורם מקצועי לשמירת אינטרס הלקוח

גורם מקצועי לשמירת אינטרס הלקוח יחסוך הוצאות ועוגמת נפש בעתיד!
שירות פיקוח בנייה מאפשר ניהול יעיל של הפרויקט והבטחת הצלחתו על כל שלביו. מפקח בנייה מקצועי ומנוסה מחזיק בניסיון רב ובידע מקצועי חיוני לניהול פרויקט בסדר גודל כזה ולהצלחתו של הפרויקט.
ניהול פרויקט מסוג זה כרוך בפיקוח, בקרות ותיאום כמות גדולה מאוד של עבודות: עבודות ביסוס, בניית שלד, עבודות גמר ותשתיות, פיתוח, ליווי בקרות ועוד.
עלות שירותי פיקוח בנייה:
עלות ליווי מקצועי ושירותי פיקוח על תהליך בנייה משתנה בהתאם להיקף הפיקוח הדרוש. תמחור הפרויקט מתחלק ל3 שלבים עיקריים:
 • ליווי שלבי התכנון.
 • ליווי שלבי הביצוע.
 • ליווי שלבי המסירה ושנת הבדק.
המחיר נקבע כפועל יוצא מהיקף הפרויקט, תדירות הפיקוח הרצויה, מידת המעורבות בפרויקט ועוד ומחירו בדר"כ בין 7%-10% מהיקף הפרויקט בהתאם לשלב הנבחר (תכנון, ביצוע, סיום).

זכרו כי שירותי הפיקוח הם אכן הוצאה גדולה אך יחסכו מ100% הוצאות גבוהות יותר ועוגמת נפגש במידה ולא יבוצעו. לא יוצאים לפרויקט ללא מפקח בנייה מוסמך.

שאלות ותשובות

1מה כולל תהליך פיקוח בנייה עם עוז הנדסה?
פיקוח בנייה עם עוז הנדסה כולל ליווי צמוד של מפקח בנייה מורשה ומוסמך לאורך כל תהליך הבנייה. המפקח מוודא כי כל תהליך הבנייה מתקיים על פי החוק ובהתאם לתקנות הבנייה בישראל, כי העבודה מתבצעת ברמה הנדרשת וכי לא ימצאו ליקויי בנייה משמעותיים או שטחיים בנכס שנבנה. בסופו של התהליך מתבצע בדק בית שמוודא כי בנכס לא קיימים ליקויים. בסיום הבדיקה מופק דוח המפרט את כל הליקויים ומהווה מסמך קביל בבית משפט במקרה של תביעה מול קבלן הביצוע.
2מה היתרונות של הליך פיקוח בנייה?
היתרון הראשון הוא שמירה על סטנדרט בנייה גבוה בנכס. היתרון השני הוא חיסכון כספי וייעול העבודה. יתרון נוסף הוא שמירה על לוח זמנים שמאפשר לרוכשים להיכנס לנכס בזמן. יחד עם זאת, לא מעט מלקוחותינו יספרו לכם כי היתרון המשמעותי בפיקוח בנייה עם עוז הנדסה הוא לאו דווקא הפיקוח עצמו, אלא הניהול של הפרויקט כולו והשקט ממנו נהנה הלקוח בתהליך הבנייה. בפרויקטים של התחדשות עירונית ותמ"א 38 עוז הנדסה ממנה אחראי קשרי דיירים. העובדה כי ישנו גורם מקצועי אחד המרכז את כל הפרויקט ומהווה כתובת לכל השאלות, הבעיות והתהיות העולות במהלך הפרויקט, מונע לחצים נפשיים וכאב ראש ללקוחות והוא היתרון הגדול ביותר בשירות.
3מדוע צריך מפקח בנייה לפני תחילת שלב הבנייה?
פיקוח בנייה המתחיל כבר בשלב התכנון יכול לחסוך לכם המון כסף בתהליך בניית הנכס. מפקח בנייה הוא איש מקצוע מנוסה, שמכיר את כל התקנות וחוקי הבנייה בישראל ולכן יכול לוודא שתכנון הבית שלכם לא חורג מתקנות אלו. בנוסף, מפקח בנייה מסייע לכם לבחור את הקבלן שהכי נכון לביצוע העבודה בהתאם למפרט הנכס ואפילו מסייע לכם בניהול המו"מ ובחירת הקבלן שיתן לכם את הצעת המחיר עם התמורה הכי גבוהה לכסף.
 • חברת עוז הנדסה ליוותה אותנו לכל אורך הפרויקט עוד בטרם בחירת היזם והייתה מדהימה! עוז עזר לנו למצוא יזם מקצועי ואמין שהתברר כדבר החשוב ביותר ולא עזב אותנו עד שהפרוייקט לא הושלם על הצד הטוב ביותר. המפקח היה מקצועי וענה תמיד על שאלות בצורה טובה ואדיבה. אסף מהמשרד היה מדהים ועזר לנו בכל דבר שנזקקנו. שאפו שאפו שאפו!!!
  שמעון עובדיה
  תאריך: 13/11/21
 • ב. עוז ואסף הצטרפו אלינו אחרי שבחרנו יזם לפרויקט פינוי בינוי ומיד נכנסו לעניינים ונתנו דגשים חשובים בנוגע למפרט הטכני ותוכניות ההגשה. עוז סיפק לנו מידע חשוב ודאג שנקבל את הדברים הכי טובים. את הפרויקט ליווה עדיאל שהיה מעולה ומקצועי, נפגש איתנו ונתן הסברים ודוחות כל שבוע. שמחים על כל רגע שחברנו בכם ורוצים להגיד תודה רבה לכולכם.
  איילת אברהמי
  תאריך: 19/10/21
 • ביצענו אצלנו בדק בית בדירה חדה מקבלן שירות לקוחות - טרם הבדיקה, כיוון שזאת פעם ראשונה שאני מבצע זאת היו לי המון שאלות והם ענו לי בסבלנות ובאדיבות על הכל. ביצוע בדיקה - הבדיקה הייתה יסודי ונעימה אף היא. מענה למקצועיות שבה עברנו על כל הדירה, אף הסבירו לי כל פרט ששאלתי (גם אם היה מעבר להיקף הבדיקה) הדוח שקיבלנו בסוף היה מאוד מקצועי! לסיכום מומלץ מאוד
  דביר איצקוביץ
  תאריך: 23/6/21
 • יחס מצויין שירותי ונעים מאוד. הדוח הגיע כבר בבוקר של מחרת ממליץ בחום  
  אלמוג אנב
  תאריך: 12/6/21
 • ערב טוב אסף ברצוני להביע הערכתי הכנה על השירות שקיבלנו מעדיאל, קסם של בחור! אנא מסור לו הערכתנו הרבה על הבדיקה, האדיבות והמקצועיות.  
  ויקטוריה ותומר שרעבי
  תאריך: 15/9/21
 • שירות מהיר ומקצועי, זמינים בטלפון לשאלות והסברים! נותן בדיוק מה שמסכם בטלפון שולחים מסמך מסודר ומפורט בקיצור מקצועי מאוד
  אלעד בן יהודה
  תאריך: 13/6/21
 • ברצוני להודות לכם על בדק הבית שנעשה לשביעות רצוני. על הסבלנות והאכפתיות שהפגנתם לאורך התהליך תודה מיוחדת לחן כהן המהנדס בשטח ש"סבל" מעט שאלות ממני והיה נכון להקשיב ולהסביר כשצריך.(מעריך את המקצועיות וההקפדה ) אני בהחלט מתכוון להשתמש בשירותכם בעתיד , בדק שנתי וכו' (אני ירשה לעצמי לפנות אליכם בשאלות מכונות במידת הצורך.
  אריאלי אופיר
  תאריך: 23/4/21
צור קשר
×
Skip to content