פיקוח הנדסי - וילות

חברת עוז הנדסה מספקת מעטפת שירותי ניהול ופיקוח בניה לפרויקטים במגזר הפרטי על ידי צוות מהנדסים מוסמכים.
צוות החברה מלווה פרויקטים על כל שלביהם, החל משלבי הרעיון והתכנון, דרך שלבי הביצוע ועד שלב הגמר, המסירה ושנת הבדק.
עבודת הפיקוח מבוצעת על ידי מפקח בניה מורשה ומנוסה וכולל ניהול בקרות ותהליכים מתחילת הפרויקט ועד סופו.
מטרת הפיקוח הינה להבטיח את הצלחת הפרויקט תוך שמירה על זכויות הלקוח, איכות בלתי מתפשרת, ביצוע בקרות ושמירה על סטנדרטים גבוהים ביותר על מנת להימנע מליקויי בניה, הוצאות מיותרות ועוגמת נפש עתידית.

שלב התכנון:

בשלב זה, תבצע החברה והמפקח בקרה על תכנון הפרויקט על מנת להימנע מחילוקי דעות עתידים בין התחייבות הקבלן לבין המבוצע בפועל.
מהנדס החברה הראשי יכתוב מפרט טכני עשיר לפרויקט תוך ירידה לרזולוציות גבוהות המונעות סימני שאלה עתידיים.
כמו כן, יבצע המפקח מעבר על תוכניות הגשה על מנת לוודא הימצאות כלל הסיכומים וההתחייבויות וכן על מנת לאתר כשלים מקדימים ולבצע בדיקת התאמה בין תוכניות העבודה לבין ההיתר והתחייבות הקבלן.
בשלבים המוקדמים, יבצע המפקח תיאום הנדסי בין הגורמים השונים הכוללים את אדריכל הפרויקט, קבלן ראשי, קבלני המשנה ועוד.
פירוט שלבי התכנון:
א. כתיבת מפרט טכני – בטרם יחל הפרויקט, יוודא המפקח כי לפרויקט קיים מפרט טכני מפורט היורד לרזולוציות גבוהות בכל התחומים על מנת להימנע מחילוקי דעות ואי הבנות בעתיד.
המפרט מכיל בתוכו את סוגי החומרים הנבחרים, זיכויים, תמורות ופירוט העבודות. ב. מעבר ובקרה על תוכניות – בטרם יחל הפרויקט, יוודא המפקח כי כל התוכניות לביצוע מעודכנות ומכילות את צרכי הלקוח כפי שסוכמו מראש.

שלב הביצוע:

בשלב זה, עם תחילת העבודות, יכנס המפקח לשגרת ביקורים באתר.
המפקח יגיע לאתר מספר פעמים בשבוע לביצוע בדיקות שונות הכוללות התאמות ללוח הזמנים שנקבע מראש, בקרה הנדסית, בדיקת אישורים ושאר הנושאים ההנדסיים של הפרויקט.
המפקח ידרוש תעודות חובה כגון אישור מנהל עבודה מוסמך, תסקיר עגורן דו שנתי, בדיקות בטונים, אישורי מכון תקנים, אישורי יועצים ועוד.
אחת לשבוע, יפיק המפקח דו"ח התקדמות מפורט הכולל קצב התקדמות העבודה, התאמה לתקנים ומפרט טכני, התאמה לתוכניות, הצפת נושאים חשובים ועוד. כל אלו ועוד יבוצעו בשיתוף פעולה מלא אל מול גורמי המקצוע השונים תוך מתן "דין וחשבון" ללקוח בלבד.

פירוט שלבי הביצוע:
א. בקרה הנדסית (שלבי הביצוע) – החל משלב העליה לקרקע, יבקר המפקח מספר פעמים בשבוע על פי שיקול דעתו, יבצע בקרה על טיב ואיכות העבודה, בדיקת התאמה לתוכניות, בקרה על אישורים ותעודות כגון אישור מנהל עבודה מוסמך באתר, בדיקת ממונה ביצוע שלד, בדיקת תסקיר עגורן דו שנתי, בדיקות מעבדה, בדיקות ברזל מדגמיות, אישורי קונסטרוקטור ועוד.
ב. הפקת דוחות התקדמות – אחת לשבוע, יפיק המפקח דוח התקדמות באתר אותו יעביר למזמין העבודה תוך שמירה על סודיות. הדוח, ככל שיידרש, יועבר לקבלן ולעו"ד הדייר ויציף אי התאמות ועדכונים שוטפים.

שלב סיום ומסירת הפרויקט:

מפקח הבניה ילווה את שלבי המסירה תוך מתן דגשים ובקרה מלאה. המפקח יבצע פרוטוקול אל מול הקבלן, יאתר ליקויי בניה אשר אינם נראים לעין בלתי מקצועית, יפיק דוחות ביקורת מפורטים הכוללים תמונות, הערות, התאמה לתקנים, תמחור עלויות תיקון ועוד.
הדוחות יועברו לקבלן להמשך טיפול ויעברו בקרה חוזרת (פרוטוקול סופי) בטרם יאשר המפקח את שלב המסירה הסופי.
 • פרוטוקול טרום מסירה (ראשוני) - המפקח יפיק דו"ח בדק בית בשלב טרום המסירה על מנת לספק לקבלן זמן סביר לתיקון הליקויים בטרם יזמן הדיירים למסירה.
 • פרוטוקול מסירה (קבלת מפתח) - המפקח יפיק דו"ח נוסף בו ירכז את כל הפערים הנותרים ושאינם מהווים גורם שאינו ראוי למגורים.
 • המפקח יעביר הדוחות לקבלן ויהיה זמין לכל שאלה וייעוץ ככל שיידרש.

ליווי בשנת הבדק :

חברת הפיקוח תלווה את הדייר לאורך שנת הבדק מרגע מסירת הדירה ועד סיום תקופת השנה ותהיה זמינה לכל שאלה

שימו לב:

לא יוצאים לפרויקט ללא מפקח מטעם הדיירים אשר יגן וישמור על הזכויות ההנדסיות שלכם
איתור ליקויים בשלב מוקדם יחסוך עוגמת נפש עתידית והוצאות כספיות מיותרות.
 • חברת עוז הנדסה ליוותה אותנו לכל אורך הפרויקט עוד בטרם בחירת היזם והייתה מדהימה! עוז עזר לנו למצוא יזם מקצועי ואמין שהתברר כדבר החשוב ביותר ולא עזב אותנו עד שהפרוייקט לא הושלם על הצד הטוב ביותר. המפקח היה מקצועי וענה תמיד על שאלות בצורה טובה ואדיבה. אסף מהמשרד היה מדהים ועזר לנו בכל דבר שנזקקנו. שאפו שאפו שאפו!!!
  שמעון עובדיה
  תאריך: 13/11/21
 • ב. עוז ואסף הצטרפו אלינו אחרי שבחרנו יזם לפרויקט פינוי בינוי ומיד נכנסו לעניינים ונתנו דגשים חשובים בנוגע למפרט הטכני ותוכניות ההגשה. עוז סיפק לנו מידע חשוב ודאג שנקבל את הדברים הכי טובים. את הפרויקט ליווה עדיאל שהיה מעולה ומקצועי, נפגש איתנו ונתן הסברים ודוחות כל שבוע. שמחים על כל רגע שחברנו בכם ורוצים להגיד תודה רבה לכולכם.
  איילת אברהמי
  תאריך: 19/10/21
 • ביצענו אצלנו בדק בית בדירה חדה מקבלן שירות לקוחות - טרם הבדיקה, כיוון שזאת פעם ראשונה שאני מבצע זאת היו לי המון שאלות והם ענו לי בסבלנות ובאדיבות על הכל. ביצוע בדיקה - הבדיקה הייתה יסודי ונעימה אף היא. מענה למקצועיות שבה עברנו על כל הדירה, אף הסבירו לי כל פרט ששאלתי (גם אם היה מעבר להיקף הבדיקה) הדוח שקיבלנו בסוף היה מאוד מקצועי! לסיכום מומלץ מאוד
  דביר איצקוביץ
  תאריך: 23/6/21
 • יחס מצויין שירותי ונעים מאוד. הדוח הגיע כבר בבוקר של מחרת ממליץ בחום  
  אלמוג אנב
  תאריך: 12/6/21
 • ערב טוב אסף ברצוני להביע הערכתי הכנה על השירות שקיבלנו מעדיאל, קסם של בחור! אנא מסור לו הערכתנו הרבה על הבדיקה, האדיבות והמקצועיות.  
  ויקטוריה ותומר שרעבי
  תאריך: 15/9/21
 • שירות מהיר ומקצועי, זמינים בטלפון לשאלות והסברים! נותן בדיוק מה שמסכם בטלפון שולחים מסמך מסודר ומפורט בקיצור מקצועי מאוד
  אלעד בן יהודה
  תאריך: 13/6/21
 • ברצוני להודות לכם על בדק הבית שנעשה לשביעות רצוני. על הסבלנות והאכפתיות שהפגנתם לאורך התהליך תודה מיוחדת לחן כהן המהנדס בשטח ש"סבל" מעט שאלות ממני והיה נכון להקשיב ולהסביר כשצריך.(מעריך את המקצועיות וההקפדה ) אני בהחלט מתכוון להשתמש בשירותכם בעתיד , בדק שנתי וכו' (אני ירשה לעצמי לפנות אליכם בשאלות מכונות במידת הצורך.
  אריאלי אופיר
  תאריך: 23/4/21
צור קשר
×
Skip to content