ביקורת ליקויי בניה

חברת עוז הנדסה מספקת שירותי ביקורת ליקויי בנייה וביקורת מבנים בשטחים ציבוריים ושטחים משותפים על ידי צוות מהנדסי בניין מוסמכים ומנוסים. הצוות שלנו מתמחה באיתור ליקויי בנייה, כשלי תכנון ואי התאמות לתקנות בנייה במבנים חדשים. ביקורת ליקויי בנייה מונעת פגיעה באיכות החיים של דיירי המבנה כתוצאה מכשלים וליקויים בשטחים הציבוריים והמשותפים בנכס.

שירות בדיקת ליקויי בנייה של חברת עוז הנדסה כולל סדרה של בדיקות הנדסיות לאיתור ליקויים ונזקים ואי התאמות בין תקנות וחוקי הבנייה לבין המצב בפועל בשטחים המשותפים והציבוריים בנכס.
בסיום הבדיקה חברת עוז הנדסה מספקת דו"ח ליקויים מפורט הקביל בבית משפט.
מהנדס ליקויי בנייה מוסמך ומנוסה עומד בראש צוות מומחים המבצע בדיקות רחבות ומקיפות באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם, המאפשר איתור ליקויים שאינם נראים לעין בלתי מקצועית.
הצוות בודק את כל תחומי הבניין וההנדסה ומאתר ליקויים במערכות האיטום.

שלבי הבדיקה

יסודיות, ניסיון וציוד מתקדם שמבטיחים איתור מוחלט של כל הליקויים

הצצה לתהליכי העבודה


בדיקת ליקויי בניה לכל חלקי המבנה

בנוסף הצוות מאתר ליקויי רטיבות בשטחים הציבוריים, מוודא התאמה לתקני אש ומבצע בדיקת התאמה למפרט הטכני ותוכניות האדריכלות.
בסיום הבדיקה, מהנדס ליקויי הבנייה מפיק וחותם על חוות דעת מקצועית בעלת תוקף משפטי.
חוות הדעת מפרטת את כל הליקויים שנמצאו בנכס, את התקנות הנדרשות וכוללת גם הערות מקצועיות, המלצות לביצוע ותמונות של הליקויים שנמצאו.
שירותי בדיקת ליקויי בנייה של עוז הנדסה כוללים גם ליווי משפטי וייעוץ מקצועי ראשוני מול הקבלן.

צוות מקצועי מסייע לכם לנהל את המשא ומתן מול הקבלן על תיקון הליקויים. במידת הצורך, המחלקה המשפטית שלנו תלווה אתכם בהליך המשפטי, כולל מתן עדות בבית משפט.
חברת עוז הנדסה ממליצה לבצע ביקורת ליקויי בנייה לפני כניסת הדיירים למבנה החדש.
עם סיום הבנייה, הקבלן עובר עם נציגות של הדיירים על השטחים הציבוריים במבנה.
בשלב זה מומלץ לבצע ביקורת מבנים שתעזור לכם לוודא כי לא קיימים ליקויים בשטחים הציבוריים והמשותפים במבנה, שעלולים לפגוע באיכות חייכם או להסב לכם נזק כספי משמעותי בשלב מאוחר יותר.

למה מומלץ לבצע בדיקת ליקויי בנייה?

בדיקת ליקויי בנייה מבטיחה כי השטחים המשותפים והציבוריים בנכס שאתם עומדים להתגורר בו עומדים בכל התקנים הנדרשים וכי איכות הבנייה עומדת בסטנדרט הנדרש. לצערינו, במקרים רבים קיימים פערים משמעותיים בין תקנות הבנייה הנדרשות בישראל ובין המצב בפועל בנכס. כפי שתוכלו לראות בתמונות המצורפות, לעיתים נמצאים ליקויי בניה בטיחותיים, ליקויים בשלד המבנה, ליקויים בחיבורים ובחיפויים כתוצאה מרטיבות ונזילות בחדרי המדרגות, וליקויים אחרים הפוגעים באיכות החיים של בעלי הנכס.

ביקורת מקצועית המבטיחה לכם איכות חיים

ביקורת ליקויי בנייה מתבצעת על ידי מהנדס מוסמך ומנוסה הבקיא בכל תקנות וחוקי הבנייה בישראל. הביקורת תספק לכם מידע מלא אודות איכות הבנייה של שטחים הציבוריים והמשותפים במבנה, תמנע מכם הוצאה כספית מיותרת בהמשך ותבטיח את איכות החיים שלכם בנכס החדש. באמצעות ציוד טכנולוגי ייעודי ומתקדם, צוות של עוז הנדסה יבצע ביקורת יסודית שתוודא כי לא קיימים פערים ואי התאמות בין המצב בנכס ובין התוכניות, חוקי ותקנות הבנייה בישראל (תקנות התכנון והבנייה, תקנות הג"א, חוק החשמל, הוראות הל"ת, ועוד).

מהנדס מוסמך של עוז הנדסה יבדוק רטיבות ולחות באמצעות מד לחות ומצלמה תרמית, יוודא את תקינות מערכת החשמל בעזרת ציוד טכנולוגי ייעודי, יבדוק האם קיימים סדקים בשלד ובחיפויי המבנה, יבדוק שיפועים בחדרי המדרגות, בלובי, ובחניון ויבצע עוד מגוון בדיקות לאיתור ליקויי בנייה שונים. בסיום הבדיקה נספק לכם דו"ח מקצועי הקביל בבית משפט. הדוח יסופק תוך שני ימי עסקים מיום ביצוע הבדיקה והוא חתום על ידי מהנדס ליקויי בנייה מוסמך.

עלות הבדיקה

עלות בדיקת ליקויי בנייה על ידי מהנדס ליקויי בנייה תלוי בסוג הנכס ובגודל השטחים המשותפים והציבוריים בבניין.

לקבלת הצעת מחיר לבניין שלכם

  שאלות ותשובות

  1מה ההבדל בין בדיקת ליקויי בנייה ובין בדק בית?
  ראשית, בדיקת ליקויי בנייה יכולה להתקיים במגוון נכסים שונים ולא רק בדירות חדשות מקבלן או בדירות יד 2. שנית, בעוד בדק בית מתרכז בנכסים פרטיים ודירות יד ראשונה או שנייה, בירות ליקויי בנייה מתבצעת על כלל המבנה, כולל שטחים ציבוריים משותפים בנכס כמו החניון, חדרי מדרגות, לובי וכדומה.
  2מדוע חשוב לבצע בדיקת ליקויי בנייה?
  בדיקת ליקויי בנייה בשטחים המשותפים והציבוריים במבנה יכולה לחסוך לדיירי המבנה עוגמת נפש רבה. מניסיוננו, ליקויים בשטחים הציבוריים יכולים לפגוע משמעותית באיכות החיים של דיירי המבנה. חשבו על נזילה בחלל המשותף בקומת המגורים שלכם, על מעקה לא תקין בחדר המדרגות שיכול להביא לפגיעה פיזית בילדים או מבוגרים - ליקויים אלו ואחרים יכולים לגרום נזק לדיירי הבניין ואפילו להביא לפגיעה פיזית בהם וכדאי לוודא שלא יהיו כאלה לפני שעוברים להתגורר בבניין
  3 באילו מבנים מתקיימת בדיקת ליקויי בנייה?
  ביקורת ליקויי בנייה מתקיימת בשטחים הציבוריים והמשותפים של מבנים חדשים. לרוב, דיירי המבנה בוחרים נציגות של אדם אחד או שניים מדיירי הבניין ואלו עוברים יחד עם הקבלן על השטחים המשותפים והציבוריים שבמבנה. בשלב זה רצוי שגורם מקצועי ומוסמך, כמו מהנדס מטעם עוז הנדסה, יבצע ביקורת ליקויי מבנה לאיתור ליקויים שאינם נראים בעין בלתי מקצועית בשטחים אלו. כך הדיירים יוכלו להיות בטוחים כי השטחים הציבוריים והמשותפים תקינים.
  • חברת עוז הנדסה ליוותה אותנו לכל אורך הפרויקט עוד בטרם בחירת היזם והייתה מדהימה! עוז עזר לנו למצוא יזם מקצועי ואמין שהתברר כדבר החשוב ביותר ולא עזב אותנו עד שהפרוייקט לא הושלם על הצד הטוב ביותר. המפקח היה מקצועי וענה תמיד על שאלות בצורה טובה ואדיבה. אסף מהמשרד היה מדהים ועזר לנו בכל דבר שנזקקנו. שאפו שאפו שאפו!!!
   שמעון עובדיה
   תאריך: 13/11/21
  • ב. עוז ואסף הצטרפו אלינו אחרי שבחרנו יזם לפרויקט פינוי בינוי ומיד נכנסו לעניינים ונתנו דגשים חשובים בנוגע למפרט הטכני ותוכניות ההגשה. עוז סיפק לנו מידע חשוב ודאג שנקבל את הדברים הכי טובים. את הפרויקט ליווה עדיאל שהיה מעולה ומקצועי, נפגש איתנו ונתן הסברים ודוחות כל שבוע. שמחים על כל רגע שחברנו בכם ורוצים להגיד תודה רבה לכולכם.
   איילת אברהמי
   תאריך: 19/10/21
  • ביצענו אצלנו בדק בית בדירה חדה מקבלן שירות לקוחות - טרם הבדיקה, כיוון שזאת פעם ראשונה שאני מבצע זאת היו לי המון שאלות והם ענו לי בסבלנות ובאדיבות על הכל. ביצוע בדיקה - הבדיקה הייתה יסודי ונעימה אף היא. מענה למקצועיות שבה עברנו על כל הדירה, אף הסבירו לי כל פרט ששאלתי (גם אם היה מעבר להיקף הבדיקה) הדוח שקיבלנו בסוף היה מאוד מקצועי! לסיכום מומלץ מאוד
   דביר איצקוביץ
   תאריך: 23/6/21
  • יחס מצויין שירותי ונעים מאוד. הדוח הגיע כבר בבוקר של מחרת ממליץ בחום  
   אלמוג אנב
   תאריך: 12/6/21
  • ערב טוב אסף ברצוני להביע הערכתי הכנה על השירות שקיבלנו מעדיאל, קסם של בחור! אנא מסור לו הערכתנו הרבה על הבדיקה, האדיבות והמקצועיות.  
   ויקטוריה ותומר שרעבי
   תאריך: 15/9/21
  • שירות מהיר ומקצועי, זמינים בטלפון לשאלות והסברים! נותן בדיוק מה שמסכם בטלפון שולחים מסמך מסודר ומפורט בקיצור מקצועי מאוד
   אלעד בן יהודה
   תאריך: 13/6/21
  • ברצוני להודות לכם על בדק הבית שנעשה לשביעות רצוני. על הסבלנות והאכפתיות שהפגנתם לאורך התהליך תודה מיוחדת לחן כהן המהנדס בשטח ש"סבל" מעט שאלות ממני והיה נכון להקשיב ולהסביר כשצריך.(מעריך את המקצועיות וההקפדה ) אני בהחלט מתכוון להשתמש בשירותכם בעתיד , בדק שנתי וכו' (אני ירשה לעצמי לפנות אליכם בשאלות מכונות במידת הצורך.
   אריאלי אופיר
   תאריך: 23/4/21
  צור קשר
  ×
  Skip to content