בדיקת רכוש משותף ושטחים ציבוריים

עוז הנדסה מספקת שירותי ביקורת מבנים – בדיקת שטחים ציבוריים/משותפים על ידי צוות מהנדסים ומומחים.

שירותי הבדיקה מטעם חברתנו כולל סט בדיקות הנדסיות לאיתור ליקויים אשר אינם נראים לעין בלתי מקצועית, יבצע התאמות בין תוכניות הנכס והמפרט הטכני לבין הביצוע בפועל והכל תוך שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם, ידע וניסיון.
בסיום הבדיקה מופק דו"ח ליקויים המכיל את כלל הליקויים שנמצאו. הדו"ח כולל תמונות, התאמה לתקנים, המלצות לביצוע ועוד.
הדו"ח הינו בעל תוקף משפטי.
צוות החברה יעמוד לרשותכם בכל שאלה מקצועית ואישית ויסייע לכם עד להשלמת תהליך המסירה ושנת הבדק ברמה הגבוהה ביותר תוך מקצועיות, אמינות ומחויבות.

שלבי הבדיקה

יסודיות, ניסיון וציוד מתקדם שמבטיחים איתור מוחלט של כל הליקויים

הצצה לתהליכי העבודה

בדק בית לשטחי המבנה המשותפים/ציבוריים

כמו כן, יבצע צוות החברה התאמה לתקני כיבוי אש, התאמה לתוכניות הנכס וכן למפרט המכר ועוד.
בסיום הבדיקה, נפיק עבורכם דוח ליקויים מפורט הכולל כלל הממצאים שאותרו.
הדוח מופק על ידי מהנדס מוסמך ומפרט את כלל הליקויים בשטחים הציבוריים המשותפים בבניין וכולל פירוט תקנות ותקנים נדרשים, הערות מקצועיות, תמונות, המלצות לביצוע ותמחור עלויות מוערך לביצוע התיקונים הנדרשים.

בסיום הבדיקה, נפיק עבורכם דוח ליקויים מפורט הכולל כלל הממצאים שאותרו. הדוח מופק על ידי מהנדס מוסמך ומפרט את כלל הליקויים בשטחים הציבוריים המשותפים בבניין וכולל פירוט תקנות ותקנים נדרשים, הערות מקצועיות, תמונות, המלצות לביצוע ותמחור עלויות מוערך לביצועהמלצה: אנו ממליצים לבצע את בדיקת הבניין והרכוש המשותף במעמד פרוטוקול ראשוני במידה וישנו, ובכל מקרה לפני החתימה של נציגות הדיירים על פרוטוקול המסירה הסופי של השטחים המשותפים בבניין מול הקבלן. בדיקת הרכוש המשותף בשלב זה תוודא כי לא קיימים ליקויים אשר אינם נראים לעין בלתי מקצועית בשטחים המשותפים בבניין ותבטיח כי אם קיימים כאלו, הקבלן יתקן אותם לפני שהמבנה מאוכלס ותמנע עוגמת נפש ופגיעה באיכות החיים של הדיירים.

מדוע חשוב לבצע בדיקת השטחים המשותפים/ציבוריים?

רבים נוטים לחשוב, כי בדיקת שטחי המבנה המשותפים היא המלצה של דרך אגב ולא חובה. הסיבה לטעות נובעת מהמחשבה שהדבר היחיד שמעניין הוא בדיקת הדירה בלבד ("בדק בית") הקשור לכל דירה בנפרד.
ליקויים בשטחים המשותפים עלול לגרור נזקים כבדים למבנה ועוגמת נפש עד רמת אי התאמה למגורים.
דוגמאות כמו רטיבות מגג המבנה, אי תקינות המערכת הסולרית, חדירת מים ורטיבות דרך שטחי האיטום ו/או מהחיפוי החיצוני, שיפועים לא תקינים, חשמל לא תקין ועוד.
כל אלו ועוד, עלולים לגרור עוגמת נפש אדירה לכלל הדיירים ולכן בדיקת המבנה על ידי גורם מוסמך הוא חובה!
חברת עוז הנדסה תבטיח שתיכנסו לפרויקט כאשר כל אלו ועוד אותרו וטופלו כנדרש.

מה כוללת הבדיקה והאם יש בדיקות נוספות שחשובות?

בדיקת רכוש משותף בוחנת את טיב ואיכות הבניה ובודקת כי עומדת בסטנדרט הבנייה שהובטח לרוכשים וכן בתקנות ובחוקי הבנייה בישראל.
רכוש משותף, מוגדר ככל החלקים מהמבנה אשר אינם רשומים כדירות או כנכסים פרטיים. בקטגוריה זו נכללים גג הבניין, הלובי והכניסה, חדר המדרגות והמעלית, החניון והחניות, החצר ועוד.
ביקורת על חלקים אלו תספק לכם "תעודת זהות" על מצב המבנה וחלקיו.
בדומה למסירת דירה פרטית הידוע בכינוי "בדק בית", גם השטחים הציבוריים המשותפים בבניין נמסרים על ידי הקבלן בפרוטוקול מסודר הכולל פרוטוקול טרום מסירה ראשוני ופרוטוקול סופי מסירה. השטחים נמסרים לנציגות הדיירים בטרם מסירת הדירות.
חתימה על פרוטוקול מסירה סופי ללא בדיקה מעמיקה של חברת עוז הנדסה עלול לגרור בעיות רבות כמו היעדר טיפול מתאים של הקבלן, סחבת מיותרת, עיכוב במסירת הדירות ועוד.
זכרו:לא עוברים לפני שבודקים.
בדיקת המבנה בטרם המעבר/בסמוך לו, תקל על חייכם, תספק לכם תעודת ביטחון ותעזור לחסוך עוגמת נפש והוצאות גבוהות בעתיד.
הצוות של עוז הנדסה ותיק ומנוסה וכולל את הציוד המתקדם ביותר בתחום. אנשי החברה יעשו ככל יכולתם על מנת לעזור לדיירים לעבור לבניין על הצד הטוב ביותר, יאתר ליקויים בכל מערכות הבניין, התשתיות והאלמנטים בשטחים המשותפים בבניין ויוודא כי לא קיימות אי התאמות בין חוקי ותקנות הבנייה בישראל (תקנות התכנון והבנייה, תקנות הג"א, חוק החשמל, הוראות הל"ת, ועוד) ובין המצב בפועל בנכס.

דוח מפורט - בסיום הבדיקה, נספק עבורכם דו"ח ליקויים מפורט ומקצועי.
תוקף משפטי - הדוח חתום על ידי מהנדסה מוסמך, בעל תוקף משפטי וקביל בבית משפט.
מהירות – קבלת דוח תוך שני ימי עסקים מיום ביצוע הבדיקה.
מקצועיות – צוות חברת עוז הנדסה ימשיך ללוות אתכם לאורך התהליך ועד השלמתו ויספק מענה לכל שאלה ובקשה.

עלות הבדיקה

עלות בדיקת שטחים ציבוריים/משותפים, הינה בהתאם לסוג הבניין (מגורים ו/או מסחר), גודל, מספר קומות ועוד.
העלות נעה בדר"כ בין 3,000 ₪ - 4,500 ₪ ומחולקת לעלות עבור כל דייר בבניין.
לקבלת הצעת מחיר מדויקת, יש לבצע שיחת נתונים אל מול החברה לאחריה תישלח הצעה מסודרת.

לקבלת הצעת מחיר לבניין שלכם

  שאלות ותשובות

  1מי אחראי על ביצוע בדק בית לרכוש המשותף בבניין?
  הנציגות המשותפת של דיירי הבניין אחראית על ביצוע הבדיקה. הנציגות המשותפת צריכה להיות מוסכמת על כל הדיירים ובהתאם לתקנון הבית המשותף.
  בבנייני מגורים, ובייחוד בניינים חדשים עם כמות גדולה של דיירים ובעלי נכסים, מוקמת לרוב נציגות דיירים ונחתם תקנון בית משותף, המסדיר את זכויותיהם וחובותהם של כל הדיירים בנכס.
  נציגות הדיירים צריכה לפעול למען שיפור איכות החיים והרווחה של כל הדיירים בבניין.
  בהתאם לזאת, נציגות זו היא האחראית לביצוע בדק בית לרכוש המשותף, לאיתור ליקויים ולמו"מ מול הקבלן לתיקונם.
  2מדוע חשוב לבצע בדיקת שטח משותף?
  רבים נוטים לזלזל בבדיקה של השטחים המשותפים בבניין ולדאוג לבדק בית בנכס הפרטי שלהם, אך למעשה, ליקויים מהותיים בשטח המשותף בבניין עלולים לגרום לפגיעה משמעותית בחיים של כל אחד ואחד מדיירי הבניין.
  דמיינו מעקה לא תקין שמסכן את ילדי הבניין, רטיבות עקב חדירת מי גשמים בגג, או מעלית שמערכת החשמל בה אינה תקינה: אלו ליקויים שעלולים להביא לנזק מהותי אצל כל אחד ואחד מהדיירים ולכן חשוב כי נציגות הדיירים תבצע בדיקה מקצועית של השטחים הציבוריים המשותפים בנכס.
  3באילו חלקים של המבנה מתקיימת הביקורת?
  היקף הבדיקה וחלקי הבניין הנבדקים במסגרת הביקורת תלויים בהסכם בין חברת בדק הבית ובין הדיירים, אך לרוב היא כוללת את לובי כניסה לבניין, הגינה (כולל הגדר של הגינה, השבילים וכדומה), חדרי מדרגות, גג, חדר גנרטורים, חניונים, חדר מאגר מים, חדר משאבות מים, חדר מעליות, חדר אשפה, ועוד.
  • חברת עוז הנדסה ליוותה אותנו לכל אורך הפרויקט עוד בטרם בחירת היזם והייתה מדהימה! עוז עזר לנו למצוא יזם מקצועי ואמין שהתברר כדבר החשוב ביותר ולא עזב אותנו עד שהפרוייקט לא הושלם על הצד הטוב ביותר. המפקח היה מקצועי וענה תמיד על שאלות בצורה טובה ואדיבה. אסף מהמשרד היה מדהים ועזר לנו בכל דבר שנזקקנו. שאפו שאפו שאפו!!!
   שמעון עובדיה
   תאריך: 13/11/21
  • ב. עוז ואסף הצטרפו אלינו אחרי שבחרנו יזם לפרויקט פינוי בינוי ומיד נכנסו לעניינים ונתנו דגשים חשובים בנוגע למפרט הטכני ותוכניות ההגשה. עוז סיפק לנו מידע חשוב ודאג שנקבל את הדברים הכי טובים. את הפרויקט ליווה עדיאל שהיה מעולה ומקצועי, נפגש איתנו ונתן הסברים ודוחות כל שבוע. שמחים על כל רגע שחברנו בכם ורוצים להגיד תודה רבה לכולכם.
   איילת אברהמי
   תאריך: 19/10/21
  • ביצענו אצלנו בדק בית בדירה חדה מקבלן שירות לקוחות - טרם הבדיקה, כיוון שזאת פעם ראשונה שאני מבצע זאת היו לי המון שאלות והם ענו לי בסבלנות ובאדיבות על הכל. ביצוע בדיקה - הבדיקה הייתה יסודי ונעימה אף היא. מענה למקצועיות שבה עברנו על כל הדירה, אף הסבירו לי כל פרט ששאלתי (גם אם היה מעבר להיקף הבדיקה) הדוח שקיבלנו בסוף היה מאוד מקצועי! לסיכום מומלץ מאוד
   דביר איצקוביץ
   תאריך: 23/6/21
  • יחס מצויין שירותי ונעים מאוד. הדוח הגיע כבר בבוקר של מחרת ממליץ בחום  
   אלמוג אנב
   תאריך: 12/6/21
  • ערב טוב אסף ברצוני להביע הערכתי הכנה על השירות שקיבלנו מעדיאל, קסם של בחור! אנא מסור לו הערכתנו הרבה על הבדיקה, האדיבות והמקצועיות.  
   ויקטוריה ותומר שרעבי
   תאריך: 15/9/21
  • שירות מהיר ומקצועי, זמינים בטלפון לשאלות והסברים! נותן בדיוק מה שמסכם בטלפון שולחים מסמך מסודר ומפורט בקיצור מקצועי מאוד
   אלעד בן יהודה
   תאריך: 13/6/21
  • ברצוני להודות לכם על בדק הבית שנעשה לשביעות רצוני. על הסבלנות והאכפתיות שהפגנתם לאורך התהליך תודה מיוחדת לחן כהן המהנדס בשטח ש"סבל" מעט שאלות ממני והיה נכון להקשיב ולהסביר כשצריך.(מעריך את המקצועיות וההקפדה ) אני בהחלט מתכוון להשתמש בשירותכם בעתיד , בדק שנתי וכו' (אני ירשה לעצמי לפנות אליכם בשאלות מכונות במידת הצורך.
   אריאלי אופיר
   תאריך: 23/4/21
  צור קשר
  ×
  Skip to content