בדיקת רטיבות

חברת עוז הנדסה מספקת שירותי בדיקת רטיבות בדירות, בתים פרטיים ושטחים ציבוריים משותפים על ידי צוות מהנדסי בניין מוסמכים ומנוסים. הצוות שלנו מתמחה באיתור ליקויי בנייה ותכנון במערכת האיטום והאינסטלציה המובילים לנזקים במבנה, לתכולתו ואפילו לנזקים בריאותיים.

צוות של חברת עוז הנדסה מבצע מגוון בדיקות לאיתור רטיבויות גלויות ורטיבויות שאינן נראות לעין בלתי מקצועית במבנה באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם.

במסגרת הבדיקה לאיתור ליקויים בתשתיות האיטום ומערכת המים, הצוות מבצע מיפוי של רטיבויות בבית, בדיקה של מערכת האיטום באמצעות מצלמה תרמית, בדיקה של מערכות הביוב והניקוז באמצעות סיב אופטי.

שלבי הבדיקה

יסודיות, ניסיון וציוד מתקדם שמבטיחים איתור מוחלט של כל הליקויים

הצצה לתהליכי העבודה

בדיקת רטיבות לפני כניסה לנכס חדש או ישן

חברת עוז הנדסה ממליצה לבצע בדיקת רטיבות לפני כניסה לנכס חדש ולפני רכישה של נכס יד שנייה או ישן יותר.
ליקויי רטיבות יכולים לייצר נזקים כלכליים משמעותיים ולעיתים אף נזקים בריאותיים ולכן חשוב מאוד לבצע בדיקת רטיבות לפני כניסה או רכישה של נכס.
בנכסים חדשים, בדיקת רטיבות תאפשר לכם לדרוש מהקבלן לתקן את הליקויים טרם הכניסה לדירה ובנכסים שאינם חדשים הבדיקה תסייע לכם לקבל את ההחלטה בנוגע לדירה ותשמש אתכם במהלך המו"מ על מחיר הדירה.
בסיום הבדיקה, נפיק דוח מקצועי חתום על ידי מהנדס, המהווה מסמך בעל תוקף משפטי.
חוות הדעת כוללת פירוט של כלל הליקויים שנמצאו במערכת האיטום, המים והאינסטלציה, תקנות התכנון והבנייה הנדרשים, הערות מקצועיות, תמונות ממצלמה תרמית, המלצות לביצוע ותמחור משוער לתיקון הליקויים.

שירות בדיקת רטיבות בדירה כולל סדרה של בדיקות מתקדמות במטרה לבצע מיפוי מלא של מערכת המים, לאתר מקורות נזילה ולאתר ליקויים בתשתית האיטום והאינסטלציה הגורמים או עלולים לגרום לרטיבויות במבנה.

איתור התפשטות מים ורטיבות במצע הריצוף הגורמת לעלייה קפילרית ולרטיבות מעל הפנלים, בדיקת רטיבות בקירות באמצעות מד לחות, בדיקת לחץ המים, בדיקת מרזבים, איתור נזקים בחומרי הבנייה, איתור שברים או סדקים במערכת, איתור סתימות וניתוקים, איתור חדירת מים דרך המעטפת החיצונית של המבנה, איתור דליפות מצנרת מים ועוד.

בסיום הבדיקה חברת עוז הנדסה מספקת חוות דעת מפורטת ומלאה הקבילה בבית משפט.

למה כדאי לבצע בדיקת רטיבות?

כאשר כתמי הרטיבות מופיעים על הקיר, זה עלול להיות מאוחר מדיי. עוז הנדסה מספקת לכם שירות בדיקת רטיבות מקצועיים שמבטיחים שנזקי רטיבות כמו שאתם רואים כאן בתמונות בקירות, בארונות, לרהיטים ועוד, לא יתרחשו אצלכם בבית.

בדיקה מקצועית ומתקדמת ששומרת על הנכס שלכם

חברת עוז הנדסה מבצעת בדיקת רטיבות בבית באופן יעיל וממוקד, תוך מינימום פגיעה בנכס ובתשתיות האחרות במבנה.

רטיבויות יכולות להיגרם ממגוון סיבות: מי גשמים החודרים לבית עקב איטום לקוי, ליקויים במערכת הניקוז, היווצרות עובש עקב ליקויים באיטום התרמי של מעטפת הבית, התפשטות מים במצע הריצוף, צנרת ישנה ו/או פגומה בדירה שלכם או של אחד השכנים ועוד.

צוות מוסמך ומנוסה של חברת עוז הנדסה נעזר בציוד טכנולוגי ייעודי מתקדם לאיתור רטיבויות באופן יעיל תוך שמירה על הנכס וגרימת מינימום נזק היקפי בנכס.

השימוש במד לחות ומצלמה תרמית מאפשר לצוות שלנו לאתר באופן מדויק את הרטיבות הקיימת בבית ואת המקור שלה, מבלי לשבור ריצוף, לפעור חורים בקירות או לפגוע בתשתית החשמל שלא לצורך.

איתור יעיל בעזרת ציוד מתקדם יאפשר טיפול נקודתי ומקצועי גם במקרים בהם נזקי הרטיבות עוד לא גלויים לעין.

הצוות שלנו יאפשר טיפול מיידי ברטיבות, ימנע התפוררות טיח, נזקים לריהוט ולציוד אחר בנכס, יאפשר לכם לטפל בבעיה לפני שהיא מחמירה והנזק גדל.

עלות הבדיקה

בדיקת רטיבות מקיפה כוללת מגוון בדיקות במערכת האיטום והאינסטלציה בבית. עלות הבדיקה משתנה בהתאם להיקף הבדיקות שנדרש לבצע יכולה לנוע מ-1,000 ש"ח ועד ל-9,000 ש"ח.

לקבלת הצעת מחיר לדירתכם

  שאלות ותשובות

  1כיצד אני יודע מי אחראי לרטיבות? אני או השכן?
  שימוש במצלמה תרמית וציוד ייעודי מתקדם מאפשר לצוות שלנו לאתר את מקור הנזילה בדיוק רב, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שאם מקור הרטיבות היא בביתו של השכן המהנדס ידע לאתר זאת.
  ייתכן ותידרש בדיקה גם אצל השכן. חוות הדעת חתומה על ידי המהנדס מהווה מסמך קביל בבית משפט, כך שהיא יכולה לשמש אתכם במידה ותידרשו להגיע לערכאות משפטיות.
  2רכשתי בית חדש וגיליתי רטיבות בבית. מה אני עושה? האם הקבלן אחראי על הנזק?
  ראשית, הזמן את הצוות של חברת עוז הנדסה לביצוע בדיקת רטיבות.
  הצוות שלנו יאתר את הרטיבות ולא פחות חשוב יפיק לך דוח מקצועי קביל בבית משפט.
  הדוח מפרט את ליקויי הבנייה שהובילו לרטיבות וכולל גם תמחור של תיקון הנזק. בכל מקרה, על נזקי רטיבות קיימת תקופת בדק של 3 שנים ועוד תקופת אחריות של 3 שנים.
  כלומר במידה והרטיבות התגלחתה ב-6 השנים הראשונות לאחר מסירת המפתח, הקבלן אמור לתקן את נזקי הרטיבות.
  במידה והקבלן מסרב לתקן את הליקויים, אתם יכולים להגיע לבית משפט שם הדוח שלנו ישמש אתכם.
  3מתי צריך לבצע בדיקת רטיבות?
  במקרה ואתם מזהים כתמי רטיבות בחיבור בין התקרה והקירות או בין הרצפה והקירות, קילופים בקירות או בתקרה, עובש, וכדומה, ככל הנראה יש רטיבות בביתכם וכדאי לכם לאתר אותה ולטפל במקור שלה בהקדם על מנת להימנע מנזק חמור בהמשך, יחד עם זאת, לא כל נזקי הרטיבות גלויים לעין.
  לכן, הצוות שלנו ממליץ לבצע בדיקת רטיבות לפני כניסה לבית חדש מקבלן ולפני רכישת בית.
  נזקי רטיבות יכולים להוות כאב ראש לא קטן ולגרום לנזק כספי משמעותי.
  בעת רכישה חדשה מקבלן, מומלץ לוודא לפני קבלת מפתח וחתימה על פרוטוקול ראשוני כי אין בנכס רטיבויות כתוצאה מליקויי בנייה של הקבלן.
  בעת רכישה של נכס ישן או יד שנייה מומלץ לוודא כי אין רטיבויות בקירות או מתחת לרצפות ולקבל תמונת מצב עדכנית על מערכת האינסטלציה בבית.
  • חברת עוז הנדסה ליוותה אותנו לכל אורך הפרויקט עוד בטרם בחירת היזם והייתה מדהימה! עוז עזר לנו למצוא יזם מקצועי ואמין שהתברר כדבר החשוב ביותר ולא עזב אותנו עד שהפרוייקט לא הושלם על הצד הטוב ביותר. המפקח היה מקצועי וענה תמיד על שאלות בצורה טובה ואדיבה. אסף מהמשרד היה מדהים ועזר לנו בכל דבר שנזקקנו. שאפו שאפו שאפו!!!
   שמעון עובדיה
   תאריך: 13/11/21
  • ב. עוז ואסף הצטרפו אלינו אחרי שבחרנו יזם לפרויקט פינוי בינוי ומיד נכנסו לעניינים ונתנו דגשים חשובים בנוגע למפרט הטכני ותוכניות ההגשה. עוז סיפק לנו מידע חשוב ודאג שנקבל את הדברים הכי טובים. את הפרויקט ליווה עדיאל שהיה מעולה ומקצועי, נפגש איתנו ונתן הסברים ודוחות כל שבוע. שמחים על כל רגע שחברנו בכם ורוצים להגיד תודה רבה לכולכם.
   איילת אברהמי
   תאריך: 19/10/21
  • ביצענו אצלנו בדק בית בדירה חדה מקבלן שירות לקוחות - טרם הבדיקה, כיוון שזאת פעם ראשונה שאני מבצע זאת היו לי המון שאלות והם ענו לי בסבלנות ובאדיבות על הכל. ביצוע בדיקה - הבדיקה הייתה יסודי ונעימה אף היא. מענה למקצועיות שבה עברנו על כל הדירה, אף הסבירו לי כל פרט ששאלתי (גם אם היה מעבר להיקף הבדיקה) הדוח שקיבלנו בסוף היה מאוד מקצועי! לסיכום מומלץ מאוד
   דביר איצקוביץ
   תאריך: 23/6/21
  • יחס מצויין שירותי ונעים מאוד. הדוח הגיע כבר בבוקר של מחרת ממליץ בחום  
   אלמוג אנב
   תאריך: 12/6/21
  • ערב טוב אסף ברצוני להביע הערכתי הכנה על השירות שקיבלנו מעדיאל, קסם של בחור! אנא מסור לו הערכתנו הרבה על הבדיקה, האדיבות והמקצועיות.  
   ויקטוריה ותומר שרעבי
   תאריך: 15/9/21
  • שירות מהיר ומקצועי, זמינים בטלפון לשאלות והסברים! נותן בדיוק מה שמסכם בטלפון שולחים מסמך מסודר ומפורט בקיצור מקצועי מאוד
   אלעד בן יהודה
   תאריך: 13/6/21
  • ברצוני להודות לכם על בדק הבית שנעשה לשביעות רצוני. על הסבלנות והאכפתיות שהפגנתם לאורך התהליך תודה מיוחדת לחן כהן המהנדס בשטח ש"סבל" מעט שאלות ממני והיה נכון להקשיב ולהסביר כשצריך.(מעריך את המקצועיות וההקפדה ) אני בהחלט מתכוון להשתמש בשירותכם בעתיד , בדק שנתי וכו' (אני ירשה לעצמי לפנות אליכם בשאלות מכונות במידת הצורך.
   אריאלי אופיר
   תאריך: 23/4/21
  צור קשר
  ×
  Skip to content